הסכם מכירת עסק

מכירת עסק היא משימה מורכבת – וזה נכון גם אם מדובר בעסק מוצלח או עסק שנקלע לקשיים כלכליים. אחרי הכול – מעבר לכל השיקולים הפיננסים שמעורבים בתהליך, בציפייה לקבל תמורה מקסימלית עבור העסק, צריך לקחת בחשבון כי יש גם לא מעט מעורבות רגשית, בפרט אם מדובר בעסק/חברה שבעל העסק השקיע בו המון זמן והתייחס אליו ממש כאל "הבייבי" שלו. כחלק מהתהליך, אתם תהיו חייבים לערוך הסכם מכירת עסק. מה זה בדיוק, מה החשיבות שלו ומדוע חשוב לעשות זאת באמצעות עורך דין חוזים? כל התשובות במאמר הבא. 

מה זה הסכם מכירת עסק ולמה זה חשוב? 

כאמור מכירת עסק זו ללא ספק אחת העסקאות המורכבות ביותר ויש לדאוג שיש מענה מקיף לכל סוגיה משפטית אשר עשויה להיות כרוכה בתהליך בהווה ובעתיד. זה נכון גם לעסקים קטנים, אך זה עוד יותר נכון לעסקים בינוניים וחברות גדולות. כיוון שמעורב הרבה רגש בתהליך זה, חשוב לבצע החלטות כמה שיותר מושכלות ולהיעזר בייעוץ של עורך דין מקצועי שידע לערוך לכם הסכם מכירת הסכם שמותאם בדיוק לצרכים של העסק שלכם. כלל האספקטים שכרוכים במכירת עסק, בין אם אלה אספקטים משפטיים, כלכליים או רגשיים – רק עורך דין מסחרי מקצועי ומומחה ידע להעניק לכם חוזה מכירת עסק מקיף, מדויק שיגן לאורך כל הדרך על האינטרסים שלכם, כך שתוכלו להפיק את המקסימום תועלת מהמכירה הגדולה שלכם. 

חתימה על הסכם

מה כולל הסכם מכירת עסק?

הסכם מכירת עסק כולל שלל התייחסויות לכל מיני סוגיות חשובות הנוגעות למכירה של העסק וכן לנושאים חשובים שמתייחסים למצבים שונים עוד לפני המכירה עצמה וכן אחריה, לדוגמה – האם תיתנן לקונה הפוטנציאלי איזה שהיא בלעדיות עד לתאריך שנקבע מראש? האם יש התחייבות להסכם סודיות? ועוד מגוון סעיפים שיכולים להשפיע על העסקה וכן להגן על המוכר. מה עוד כלול בהסכם מכירת עסק? 

#1 הסכם סודיות 

במסגרת המשא ומתן אשר תנהלו לצורך מכירת העסק – כדאי לדעת כי הקונים הפוטנציאלים שלכם הולכים להיחשף למידע רגיש על העסק שלכם. זה כולל מידע על המצב הפיננסי, שיטות עבודה וכל מיני פטנטים שנמצאים בבעלותכם. זו הסיבה, שחשוב להתייעץ עם משרד עורכי דין שמתמחים בהסכם מכירת עסק, הם ידעו לבחון האם כדאי להחתים את הקונים הפוטנציאלים על הסכם סודיות שכן זה יוכל להבטיח לכם הגנה בעתיד. 

#2 איסור תחרות 

במצבים מסוימים, העורך דין שייצג את הצד שמבקש לקנות את העסק שלכם ירצה להחתים אותכם (הצד שמוכר) על הסכם אי תחרות.  בהסכם תיקבע תקופה מסוימת בה המוכר, לא יוכל להקים עסק שנמצא תחת אותה נישת פעילות, או במילים אחרות – שיתחרה בעסק שמכר. חשוב להבין כי חתימה על סעיף זה נושאת עמה המון השלכות על הפעילות העסקית העתידית שלכם ואי הבנת סעיף אי תחרות לעומק עלולה בעתיד לגרור הפרות מהצד שלכם ולקנסות. לכן, לפני שאתם חותמים על סעיף זה התייעצו עם עורך דין מסחרי שידע להעניק לכם ייעוץ משפטי שמותאם לאינטרסים שלכם.

כמה מילים לסיכום

אם אתם מתכננים למכור את העסק שלכם, אל תעשו זאת לבד! הרבה בעלי עסקים מתפשרים ובוחרים להוריד הסכם מכירת עסק באינטרנט חינמיים, אך בסוף הם משלמים ביוקר. מכירת העסק שלכם היא צעד משמעותי וגדול, כאמור עם השלכות רבות. צרו קשר עם משרדנו עוד היום ונשמח להעניק לכם ייעוץ ראשוני ללא התחייבות. למידע נוסף ותיאום פגישה השאירו פרטים ונציגנו ידאגו לחזור אליכם בהקדם.

מה חדש באתר?

הסכמים וחוזים
עורך דין חוזים 

חוזים והסכמים שונים היו נוכחים בחיינו עוד משחר ההיסטוריה, הרעיון הבסיסי העומד מאחורי החוזה הוא די פשוט – צד אחד מציע משהו לצד השני, בתמורה

הסכם מכירת עסק
הסכם מכירת עסק

מכירת עסק היא משימה מורכבת – וזה נכון גם אם מדובר בעסק מוצלח או עסק שנקלע לקשיים כלכליים. אחרי הכול – מעבר לכל השיקולים הפיננסים

שלום עולם!

ברוכים הבאים לוורדפרס. זה הפוסט הראשון באתר. ניתן למחוק או לערוך אותו, ולהתחיל לכתוב.