עורך דין חוזים 

חוזים והסכמים שונים היו נוכחים בחיינו עוד משחר ההיסטוריה, הרעיון הבסיסי העומד מאחורי החוזה הוא די פשוט – צד אחד מציע משהו לצד השני, בתמורה למשהו אחר. מרבית האנשים יפגשו בחוזה אחד לפחות במהלך חייהם, בין אם זה יהיה חוזה עסקי, חוזה השכרת דירה או חוזה עבודה. עריכת חוזה זאת הדרך המקובלת לקרקע ולאכוף הסכמים שערכנו ביננו לבין עצמינו. יחד עם זאת, חוזים מופרים כל הזמן וכשזה קורה, ניתן לפסיד כסף זמן ומאמצים רבים בניסיון לתקן את העוול שנגרם כתוצאה מהפרת החוזה. אך האם ניתן להימנע מכך עוד בטרם עריכת החוזה?

נוכחותו של עורך דין דיני חוזים הינה הכרחית בכדי לסלול עבורכם את הדרך, תוך צפיית הקונפליקטים ומתן פתרונות שישמרו על האינטרסים שלכם.

מקומו של עורך דין חוזים

בין אם אתם אנשים פרטיים, עסק או חברה, קרוב לוודאי שתזדקקו לעורך דין חוזים שיוכל לפרש עבורכם את החוזה, ינהל משא ומתן ויגיע לתוצאות הטובות ביותר. לעריכת חוזה כהלכה ישנה חשיבות קריטית למערכת היחסים העתידית בין הצדדים. למעשה, אופן עריכת החוזה וניסוח החוקים, יכול להיות מה שיבדיל בין סכסוך משפטי לבין מערכת יחסים חלקה וטובה. 

עורך דין חוזים 

בואו נתחיל מהבסיס, מהו חוזה?

חוזה הוא הבטחה מחייבת המבוססת על הצעה, קבלה ותמורה. כאשר אתם מתקשרים בחוזה פרטי או עסקי, אתם מסכימים למלא התחייבויות מסוימות כגון, מתן שירותים או תשלום. במידה ותנאי החוזה מופרים, הצד המפר עלול להיות אחראי לתשלומי סעד ונזקים הנגרמים מהפרת החוזה. ברמה האידיאלית ביותר – חוזה הוא מסמך כתוב, מנוהל וערוך על ידי עורך דין חוזים ומגדיר בפירוט את התחומי האחריות של כל צד, תנאי יציאה מחוזה ועוד. עם זאת, חוזים עשויים להיווצר גם בעל פה או בהסכם לחיצת יד, ואז, ההסכם מסתמך על זיכרון ופרשנויות, מה שעלול ליצור אזורים אפורים מבחינה משפטית.

עורך דין חוזים – ניהול משא ומתן אישי ועסקי

משא ומתן על תנאי חוזה הוא חלק חיוני מצמיחה והתפתחות אישית ועסקית. חוזה כתוב היטב מעניק למערכת היחסים מסגרת המאפשרת לו לשגשג בביטחון. חוזה שנערך שלא כשורה עלול להוביל למחלוקות, אובדן כלכלי, תביעות משפטיות ופרסום רע. למרבה הצער, עסקים ואנשים פרטיים שאינם מיוצגים על ידי עורך דין, לעיתים קרובות משמיטים תנאים והגבלות חשובים מהחוזה – מה שעלול להוביל לעלויות מיותרות ולליטיגציה. עורך דין חוזים יכול להגן על האינטרסים האישיים והעסקיים שלכם לטווח הקצר והארוך, על ידי משא ומתן אסרטיבי וניסוח חוזה נהיר, מותאם ומקיף. 

סקירת החוזה היא חלק בלתי נפרד בכל משא ומתן – לעולם אל תחתמו על חוזה, אלא אם אתם מבינים את כל התנאים, ההגבלות וההשלכות שלו. שפת החוזה עשויה להיות מאוד טכנית בנוסף להיותה קשה להבנה. ללא ייצוג הולם ומקצועי, אתם עלולים להסכים לתאי חוזה לא הוגנים או גרוע מכך, לא חוקיים. כדי להימנע מכך, שכרו עורך דין חוזים הבקיא בדיני חוזים שיבדוק את החוזה שלכם, יערוך ויסביר לכם את ההשלכות של תנאיו ויסייע לכם להגן על האינטרסים שלכם.

אילו שאלות חשוב לשאול בעת עריכת חוזה?

כאמור לעיל, חוזים עוזרים לכם להגדיר את מערכות היחסים שלכם עם לקוחות, עובדים, חברות ונותני שירותי מקצועיים. כל משא ומתן על חוזה צריך להיות מתחשב ואסטרטגי כאחד. במילים אחרות, אתם ועורך הדין שלכם תמיד צריכים לבחון כיצד החוזה מתקדם ומגן על האינטרסים שלכם בטווח הארוך או הקצר. לפני שאתם חותמים על חוזה עסקי, נסו לענות על השאלות הבאות:

 • האם התנאים וההתניות של החוזה מוגדרים בבירור?
 • האם החוזה מגדיר מהי הפרה מהותית, בנוסף לעונשים הנלווים?
 • האם החוזה מאפשר גמישות מספקת כדי לאפשר צמיחה עסקית או לתת מענה לנסיבות שהשתנו?
 • האם החוזה צריך לכלול סעיף אי תחרות או הסכם סודיות?
 • האם החוזה תואם את הדרישות החוקיות של מדינת ישראל?
 • האם החוזה תואם את האסטרטגיות העסקיות שלכם לטווח הארוך והקצר?
 • האם יש לכם חששות לגבי יכולתו ונכונותו של הצד השני לעמוד בתנאי החוזה?

אתם אולי עלולים למצוא את עצמכם מתקשים לענות על השאלות הללו ללא ייעוץ משפטי, אך במידה והשאלות האלו רלוונטיות לחוזה שלכם, אל תתפשרו על פחות מתשובה מלאה! זה עשוי להתברר כקריטי בעתיד. אם אתם צריכים עזרה בהערכת עסק או חוזה עבודה, צרו קשר עם עורך דין חוזים לקבל סיוע בהקדם האפשרי.

ליטיגציה של הפרת חוזה

הפרת חוזה מתרחשת כאשר צד אחד מסרב לקיים את תנאי ההסכם. הפרת חוזה מכוונת, טעות, או אי הבנה לגיטימית עלולות כולן להוביל להפרת חוזה. הן עשויות לכלול:

 • אי אספקת סחורות או שירותים
 • מניעת תשלום עבור סחורות ושירותים
 • אי עמידה בזמנים, תשלומים או תנאים אחרים 
 • חילוקי דעות לגבי תנאי החוזה 

במידה והפרת החוזה נעשית בצורה מובהקת או מוחלטת, הצד המפר עשוי להיות חייב בתשלומי סעד ופיצויים כספיים עבור נזקים ישירים ועקיפים .  

למרבה המזל, מרבית המחלוקות סביב החוזה ניתנות לפתרון ללא התדיינות משפטית. לפני הגשת תביעה, אתם יכולים לשקול צורות חלופיות של יישוב סכסוכים כמו, גישור או בוררות. במידה ושני הצדדים מסכימים ליישוב סכסוכים אלטרנטיבי – עורך הדין שלכם יסייע לכם לדון בסכסוך ויפעל למציאת דרך יצירתית ומעשית לפתור את הבעיה. עורך דין חוזים מקצועי ומיומן יכול לסייע במשא ומתן ולהגיע להסדר שיניח את דעתם של שני הצדדים, תוך הימנעות מהעלויות הקשורות למשפט.

כמה מילים לסיכום, מחלוקות על תנאי חוזה יכולות להיות בלתי נמנעות, גם במידה והחוזה ערוך כהלכה. יחד עם זאת, עורך דין חוזים יכול לסייע לכם להקטין את הסיכויים למחלוקות ואף להימנע מהתדיינות משפטית ממושכת המלווה בהוצאות כלכליות. אם אתם מצויים לפני עריכת חוזה או מעורבים בסכסוך על תנאי חוזה, עורך דין חוזים יוכל להעריך את הסיטואציה שלכם ולספק ייעוץ משפטי מותאם אישית, כמו גם יגבש אסטרטגיית פעולה שתתאים למטרות ולצרכים שלכם. 

משרד עורכי דין, מנור תמרי – חושבים היום, על מחר טוב יותר 

משרדינו מתמחה בעריכה, ניסוח ומעבר על חוזים אישיים ומסחריים בצורה קפדנית – המטרה העומדת לנגד עיננו היא, לסייע לאנשים פרטיים, עסקים וחברות לפעול ברווחיות תוך הגנה על האינטרסים שלהם. מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ אישי ומותאם 

מה חדש באתר?

הסכמים וחוזים
עורך דין חוזים 

חוזים והסכמים שונים היו נוכחים בחיינו עוד משחר ההיסטוריה, הרעיון הבסיסי העומד מאחורי החוזה הוא די פשוט – צד אחד מציע משהו לצד השני, בתמורה

הסכם מכירת עסק
הסכם מכירת עסק

מכירת עסק היא משימה מורכבת – וזה נכון גם אם מדובר בעסק מוצלח או עסק שנקלע לקשיים כלכליים. אחרי הכול – מעבר לכל השיקולים הפיננסים

שלום עולם!

ברוכים הבאים לוורדפרס. זה הפוסט הראשון באתר. ניתן למחוק או לערוך אותו, ולהתחיל לכתוב.